ialovenionline
p

Conflict între mamă și fiu, la Costești. Femeia a rămas fără un deget

fas fa-users
19 martie 2025
2903 vizualizări

O femeie din Costești a ajuns la spital cu o plagă la o mână, cauzată de propriul fiu. Cazul a avut loc în dimineața zilei de 17 martie, în jurul orei 6:00 fiind sesizată poliția cu privire la acest caz.

La fața locului, în localitatea Costești, polițiștii au stabilit preliminar că între o femeie de 63 ani și feciorul său de 28 ani, ar fi izbucnit un conflict. Drept urmare, bărbatul ar fi luat un obiect ascuțit cu care i-a aplicat mamei o lovitură peste mâini, în urma căreria degetul femeii a fost amputat.

Femeia a fost transportată la Spitalul de Medicină Urgentă din mun. Chișinău pentru acordarea ajutorului medical specializat.

Suspectul de 28 de ani a fost reținut pentru 72 de ore. Pe caz a fost inițiat un proces penal pe faptul violenței în familie, urmând a fi stabilite toate circumstanțele.


Distribuie


ialoveni

Despre proiect

IaloveniOnline reprezintă o sursă de informare despre actualitatea locală, procesul de guvernare la nivel local, un instrument de sesizare a problemelor din raionul Ialoveni, dar și o platformă pentru discuții și comentarii.

mai multe informații

93 sesizări

ne implicăm pentru o comunitate mai bună

Dă de știre dacă ai observat o neregulă. Gunoi aruncat în stradă, corupție, ilegalități, drumuri sau trotuare deteriorate?

Pune umărul să le rezolvăm pe toate rând pe rând. Totul începe cu o sesizare.

Vezi toate sesizările